Sports

Fall


Terri Hinkel

thinkel@ccsd.k12.wy.us
(307) 687-7733
Ext.

Assistant:
Dewain Meyers

Date Opponent/Event Level Location
8/24/17
8/25/17
8/25/17
8/26/17
9/1/17
9/2/17
9/8/17
9/9/17
10/6/17 Wayne Chaney Invite V Gillette - Camplex
10/13/17 Conference JV/V TBA
10/21/17 State V TBA
Paul Stevens

pstevens@ccsd.k12.wy.us
(307) 687-7733
Ext.

Assistants:
Amy Gorsuch
Jami Simons

Date Opponent/Event Level Location
8/12/17 Casper Jomboree V Casper
8/17/17 Jackson V Gillette
8/17/17 Riverton V Gillette
8/19/17 Cody V Gillette
8/19/17 Powell V Gillette
8/26/17 Casper JV Invite JV Casper
8/31/17 Cheyenne Central V Cheyenne
8/31/17 Cheyenne East V Cheyenne
9/1/17 Cheyenne South V Larmie (UW)
9/1/17 Larmie V Larmie (HS)
9/2/17 Gillette JV Invite JV Gillette
9/7/17 Kelly Walsh V Gillette
9/7/17 Natrona V Gillette
9/9/17 Sheridan JV Invite JV Sheridan
9/9/17 Campbell County V Gillette
9/9/17 Sheridan V Gillette
9/14-15/17 Regionals V Sheridan
9/21-23/17 State V Gillette
Trent Pikula

tpikula@ccsd.k12.wy.us
(307) 687-7733
Ext.

Assistants:
Jason Gill
Erik Shepard
Jeff Hamilton
Mike Daniel
Liam Maroney
Ben Haskvitz
Eric Trauger

Bolt Football Website

Date Opponent/Event Level Location
8/25/17 Cheyenne Central V Gillette
8/26/17 RC Central FR Rapid City
8/26/17 Southeast Jamboree SO Southeast
8/26/17 Cheyenne Central JV Cheyenne
8/31/17 RC Stevens FR Rapid City
9/1/17 Cheyenne South V Gillette
9/2/17 Cheyenne South Jv Cheyenne
9/7/17 Sheridan FR Gillette
9/8/17 Cheyenne East SO Cheyenne
9/8/17 Cheyenne East V Cheyenne
9/9/17 Cheyenne East JV Gillette
9/12/17 Buffalo JV SO Buffalo
9/15/17 Sheridan V Gillette
9/16/17 NC Orange FR Casper
9/16/17 Sheridan JV Sheridan
9/21/17 Kelly Walsh FR Gillette
9/22/17 Campbell County SO Gillette (CCHS)
9/22/17 Campbell County V Gillette (CCHS)
9/23/17 Campbell County JV Gillette (TBHS)
9/29/17 Natrona SO Gillette
9/29/17 Natrona V Gillette
9/30/17 NC Black FR Gillette
9/30/17 Natrona JV Casper
10/2/17 Wright Jv SO Wright
10/5/17 Rapid City Central SO Rapid City
10/6/17 Rock Springs V Rock Springs
10/7/17 Larmie FR Larmie
10/7/17 Rock Springs JV Rock Springs
10/13/17 Kelly Walsh SO Gillette
10/13/17 Kelly Walsh V Gillette
10/14/17 Campbell County FR Gillette (CCHS)
10/14/17 Kelly Walsh JV Casper
10/20/17 Larmie V Larmie
10/21/17 North Opponent TBD FR Gillette
10/27/17 Playoff V TBD
11/3/17 Semi Final V TBD
11/11/17 Championship V Larmie
Josh Bott

jbott@ccsd.k12.wy.us
(307) 687-7733
Ext.

Assistant:
Tiffany Small

Date Opponent/Event Time Location
8/25/17 Relays 4:00 Larmie
8/26/17 Pentathlon 9:00 Laramie
9/1/17 Laramie 4:00 Gillette
9/2/17 Kelly Walsh/Natrona 9:00 Kelly Walsh
9/8/17 Cheyenne Central Cheyenne (Central)
9/9/17 Cheyenne Invite 8:00 Cheyenne (South)
9/12/17 Sheridan /Buffalo 4:00 Sheridan
9/15/17 Green River /Rock Springs 4:00 Rock Springs
9/16/17 Green River Invite 9:00 Sheridan
9/22/17 Central/East 4:00 Gillette
9/23/17 Sheridan Invite 9:00 Sheridan
9/29/17 North Dakota Quad 5:00 Mandan,ND
9/30/17 Mandan Invite 10:00 Mandan,ND
10/7/17 Campbell County/Sheridan 10:00 Gillette
10/13/17 Gillette Pre-Invite 3:00 Gillette
10/14/17 Gillette Invite 8:00 Gillette
10/19-20/17 Conference Larmie
11/3-4/17 State Gillette
Kameron Hunter

khunter@ccsd.k12.wy.us
(307) 687-7733
Ext.

Assistant:
Josh Smith

Time Opponent/Event Level Location
Wenett Martin

wmartin@ccsd.k.12.wy.us
(307) 687-7733
Ext.

Assistant:
John Bayles
Richonda Klaassen
Jen Clark
Shanele Wilson

Date Opponent/Event Level Location
8/25-26/17 Cheyenne Invite JV/V Cheyenne
8/26/17 Gillette Soph Invite SO Gillette
8/26/17 Newcastle Invite FR Newcastle
8/31/17 Natrona/Kelly Walsh SO Gillette(TBHS)
9/1-2/17 Gillette Invite JV/V Gillette
9/2/17 Kelly Walsh FR Gillette
9/2/17 Sheridan FR Gillette
9/8/17 Cheyenne East SO/JV/V Cheyenne
9/9/17 Cheyenne Central SO/JV/V Cheyenne
9/9/17 NC Black FR Gillette
9/9/17 NC Orange FR Gillette
9/15/17 Larmie SO/Jv/V Larmie
9/16/17 Cheyenne South SO/Jv/V Cheyenne
9/16/17 Casper International SO/Jv/V Casper
9/19/17 Kelly Walsh/Natrona JV Casper(KW)
9/21/17 Campbell County FR Gillette (CCHS)
9/22-23/17 Casper Invitational JV/V Casper
9/23/17 Cheyenne Central FR Cheyenne
9/23/17 Cheyenne East FR Cheyenne
9/26/17 Campbell County SO/JV/V Gillette (TBHS)
9/28/17 Sheridan FR Sheridan
9/28/17 Spearfish/Sturgis SO Gillette (CCHS)
9/29/17 Sheridan SO/JV/V Sheridan
9/30/17 NC Orange FR Gillette
9/30/17 NC Black FR Gillette
9/30/17 Border Wars V Sheridan
10/3/17 RC Central/RC Stevens SO Gillette (TBHS)
10/5/17 Campbell County FR Gillette (TBHS)
10/6/17 Cheyenne Central SO/JV/V Gillette
10/7/17 Cheyenne East So/JV/V Gillette
10/13/17 Cheyenne South SO/JV/V Gillette
10/14/17 Larmie SO/JV/V Gillette
10/14/17 Kelly Walsh FR Gillette
10/17/17 Campbell County SO/JV/V Gillette(CCHS)
10/19/17 Sheridan SO/JV/V Gillette
10/21/17 Geldien Conf Tourn FR Cheyenne (South)
10/27-28/17 Regionals V Larmie
11/2-4/17 State V Casper

Winter


Rory Williams

rywilliams@ccsd.k12.wy.us
(307) 687-7733
Ext.

Assistants:
Mike Curry
Donavon Voight
Matt Gross
Brady Bisgaard

Date Opponent/Event Level Time Location
12/7/17 NC Orange F 4:00/5:30 TBHS
12/9/17 NC Black F 10:00/11:30 Casper
12/7-9/17 Gillette Tournament SO/JV/V TBA TBHS
12/14-16/17 Flaming Gorge Invite Jv/V TBA Green River
12/28-30/17 Energy Classic V TBA TBHS
1/5/18 Arvada-Clearmont SO 5:30 Clearmont
1/6/18 Casper Invite F TBA Casper
1/11/18 Kelly Walsh F TBHS
1/11/18 Natrona County JV/SO/V 3:00/4:00/7:30 TBHS
1/12/18 Kelly Walsh JV/SO/V 3:00/4:30/7:30 TBHS
1/13/18 Sheridan F 10:00/11:30 Sheridan
1/18/18 Campbell County F 4:00 CCHS
1/19/18 Cheyenne East JV/SO/V 3:00/4:30/7:30 TBHS
1/20/18 Cheyenne invite F TBA Cheyenne
1/20/18 Cheyenne Central JV//SO/V 12:00/1:30/4:30 TBHS
1/25/18 NC Orange F 4:00 TBHS
1/26/18 Larmie JV/SO/V 3:00/4:00/7:30 TBHS
1/27/18 Cheyenne South JV/SO/V 12:00/1:30/4:30 TBHS
1/30/18 Sheridan F 4:00/5:30 TBHS
2/1/18 Campbell County JV/SO/V 3:00/4:00/7:30 CCHS
2/3/18 Sheridan JV/SO/V 3:00/4:00/7:30 TBHS
2/3/18 Kelly Walsh F 10:00 TBHS
2/8/18 Campbell County F 4:00/5:30 TBHS
2/9/18 Cheyenne South JV/V/SO 4:00/5:30/7:00 Cheyenne
2/10/18 Spearfish Jamboree F TBA Spearfish
2/10/18 Laramie JV/V/SO 4:00/5:30/7:00 Laramie
2/16/18 Cheyenne Central 3:00/4:00/7:30 Cheyenne
2/17/18 Cheyenne East SO/JV/V 9:00/10:30/1:30 Cheyenne
2/22/18 Campbell County JV/SO/V 3:00/4:00/7:30 TBHS
2/23/18 Sheridan JV/SO/V 4:00/5:30/7:00 Sheridan
3/1-3/18 Regionals V
2/10/18 Spearfish Jamboree F Spearfish
Laramie
3/8-10/18 State V Casper
Braidi Lutgen

blutgen@ccsd.k12.wy.us
(307) 687-7733
Ext.

Assistants:
Alicia Sifuentes
Jen Senef
Amy Gorsuch
Vanessa Brisson

Date Opponent/Event Level Time Location
12/7/17 NC Orange F 4:00 Casper
12/7-9/17 Gillette Tournament SO/JV/V TBA TBHS
12/14-16/17 Flaming Gorge Invite JV/V TBA Green River
12/28-30/17 Energy Classic V TBA TBHS
1/5/18 Arvada-Clearmont SO 4:00 Clearmont
1/6/18 Sheridan Invite F TBA Sheridan
1/11/18 Natrona County JV/SO/V 3:00/4:30/6:00 TBHS
1/11/18 Kelly Walsh F 4:00 TBHS
1/12/18 Kelly Walsh JV/SO/V 3:00/4:30/6:00 TBHS
1/13/18 Sheridan F 10:00/11:30 Sheridan
1/18/18 Campbell County F 4:00 TBHS
1/19/18 Cheyenne East JV/SO/V 3:00/4:30/6:00 TBHS
1/20/18 Cheyenne Invite F TBA Cheyenne
1/20/18 Cheyenne Central JV/SO/V 12:00/1:30/3:00 TBHS
1/25/18 NC Orange F 4:00 TBHS
1/26/18 Larmie JV/SO/V 3:00/4:30/6:00 TBHS
1/27/18 Cheyenne South JV/SO/V 12:00/1:30/3:00 TBHS
1/30/18 Sheridan F 4:00 TBHS
2/1/18 Campbell County JV/SO/V 12:00/1:30/3:00 CCHS
2/2/18 Sheridan JV/SO/V 3:00/4:30/6:00 TBHS
2/3/18 Kelly Walsh F 10:00 Casper
2/8/18 Campbell County F 4:00/5:30 CCHS
2/9/18 Cheyenne South JV/V/SO 4:00/5:30/6:00 Cheyenne
2/10/18 Larmie JV/V/SO 10:00/11:30/1:00 Larmie
2/10/18 Spearfish Jamboree F TBA Spearfish
2/16/18 Cheyenne Central SO/JV/V 3:00/4:30/6:00 Cheyenne
2/17/18 Cheyenne East SO/JV/V 9:00/10:30/12:00 Cheyenne
2/22/18 Campbell County JV/SO/V 3:00/4:30/6:00 TBHS
2/23/18 Sheridan JV/SO/V 4:00/5:30/7:00 Sheridan
3/1-3/18 Regionals V Larmie
3/8-10/18 State V Casper
Josh Bott

jbott@ccsd.k12.wy.us
(307) 687-7733
Ext.

Assistant:
Tiffany Small

Date Opponent/Event Time Location
12/8/17 Relays 3:00 Gillette
12/9/18 Pentathlon 9:00 Gillette
12/12/17 Buffalo/Sheridan 5:00 Buffalo
12/15/17 Riverton Pre-Invite 4:00 Riverton
12/16/17 Riverton Invite 9:00 Riverton
12/18/17 Laramie Pre-Invite 4:00 Laramie
12/30/17 Laramie Invite 8:00 Laramie
1/5/18 Laramie 5:00 Gillette
1/6/18 Sheridan Invite 9:00 Sheridan
1/12/18 Cheyenne Central 4:00 Cheyenne(Central)
1/13/18 Cheyenne Invite 9:00 Cheyenne(South)
1/19/18 Dual Meet Invite 4:00 Laramie
1/20/18 Dual Meet Invite 9:00 Larmie
1/26/18 Gillette Pre-Invite 3:00 Gillette
1/27/18 Gillette Invite 8:00 Gillette
2/2-3/18 Conference Cheyenne(South)
1/15-17/18 State Gillette
Mikah Kadera


(307) 687-7733
Ext.

Assistants:
Scot Allerdings
Nick Ryan
Tyler Cox

Date Opponent/Event Level Location
12/8-9/17 Rapid City Invite V Rapid City
12/8-9/17 Powell Invite JV Powell
12/15-16/17 Pat Weede Gillette
12/21/17 Quad (NC/KW/SH/TB) V Sheridan
1/5-6/18 Shane Shatto Invite Douglas
1/6/18 Wright Duals JV Wright
1/9/18 Sundance/Harding Co JV2 Sundance
1/9/18 Campbell County JV/V Gillette(TBHS)
1/12-13/18 Cowboy Invite V Miles City
1/12/18 Newcastle Invite Newcastle
1/18/18 Buffalo JV Gillette(CCHS)
1/19-20/18 Moorcroft Invite V & JV Moorcroft
1/26-27/18 Ron Thon Invite JV/V Riverton
2/2/18 Cheyenne South JV/V Gillette(CCHS)
2/2/18 Larmie JV/V Gillette(CCHS)
2/3/18 Cheyenne Central JV/V Gillette(TBHS)
2/3/18 Cheyenne East JV/V Gillette(TBHS)
2/9/18 Sheridan JV/V Sheridan
2/16-17/18 Regionals JV/V
2/23-24/18 State V Casper
Tanner Kelting

tkelting@ccsd.k12.wy.us
(307) 687-7733
Ext.

Assistant:
Trent Pikula
Tom Krogman
Steve Mishke
Dewain Myers

Date Opponent/Event Level Location
1/1/18 First Practice 3:15 Rec Center
1/13/18 Spearfish Invite TBA Spearfish, SD
1/20/18 Gillette Invite TBA Gillette
1/27/18 Open
2/3/18 Basin Nation Meet TBA Gillette
2/8/18 Gillette Penta Meet TBA Gillette
2/14-17/18 Simplot Games TBA Pocatello, ID
2/22/18 Starfish Invite TBA Gillette
3/2-3/18 State TBA Gillette

Spring


Saber Garcia

sgarcia@ccsd.k12.wy.us
(307) 687-7733
Ext.

Assistants:
Brady Bisgaard
Grant Senef
Ryan Senef

Date Opponent/Event Level Location
3/15/18 Kelly Walsh JV/V Casper
3/23/18 Cheyenne East JV/V Gillette
3/24/18 Cheyenne Central JV/V Gillette
4/6/18 Cheyenne South JV/V Gillette
4/7/18 Laramie JV/V Gillette
4/12/18 Campbell County JV/V Gillette (TBHS)
4/13/18 Sheridan JV/V Sheridan
4/20/18 Cheyenne Central JV/V Cheyenne
4/21/18 Cheyenne East JV/V Cheyenne
4/27/18 Laramie JV/V Laramie
4/28/18 Cheyenne South JV/V Cheyenne
5/3/18 Campbell County JV/V Gillette (CCHS)
5/4/18 Sheridan JV/V Gillette
5/10-12/18 Regionals V Gillette
5/17-19/18 State V Jackson
Alex Ayers

aayers@ccsd.k12.wy.us
(307) 687-7733
Ext.

Assistants:
Lyle Foster
Jannie Miller
Justin Roswadovski

Date Opponent/Event Level Location
3/15/18 Kelly Walsh JV/V Gillette
3/23/18 Cheyenne East JV/V Cheyenne
3/24/18 Cheyenne Central JV/V Cheyenne
4/6/18 Cheyenne South JV/V Cheyenne
4/7/18 Larmie JV/V Cheyenne
4/12/18 Campbell County JV/V Gillette (CCHS)
4/13/18 Sheridan JV/V Gillette
4/20/18 Cheyenne Central JV/V Gillette
4/21/18 Cheyenne East JV/V Gillette
4/27/18 Larmie JV/V Gillette
4/28/18 Cheyenne South JV/V Gillette
5/3/18 Campbell County JV/V Gillette (TBHS)
5/4/18 Sheridan JV/V Sheridan
5/10-12/18 Regionals V Gillette
5/17-19/18 State V Jackson
Paul Stevens

pstevens@ccsd.k12.wy.us
(307) 687-7733
Ext.

Assistants:
Amy Gorsuch
Jamie Simons

Date Opponent/Event Level Time Location
4/14/18 Miles City JV/V 12:00 Gillette (Rec Center)
4/20/18 Alliance Cirls JV/V 12:00 Gillette (Rec Center)
4/26/18 CCHS JV/V 3:30 Gillette (Rec Center)
4/28/18 Sheridan JV/V 9:00 Sheridan
4/30/18 Glendive JV/V 12:00 Gillette (Rec Center)
4/14/18 Sheridan JV/V 3:30 Sheridan
Joe Moerkerke

TBHS Boys Track
(307) 687-7733
Ext.

Assistant:
Trent Pikula
Tom Krogman
Steve Mischke
Terri Hinkle
Casey Sullivan

Remind: 81010@449ddga
Date Time Opponent/Event Level Location
3/13/18 Parent Meeting Gym 2
3/23/18 9:00 AM Natrona JV/VAR Casper
3/30/18 11:00 AM Basin Nation Invite VAR TBHS
6/06/18 9:30 AM Queen City VAR Spearfish, SD
6/06/18 11:00 AM Kelly Walsh JV/10/9 Casper
4/10/18 1:00 PM Camel/Bronc/Bolt Triangular JV/VAR TBD
4/14/18 9:00 AM Billings Invitational VAR Billings
4/17/18 2:00 PM Gary Benson VAR Sheridan
4/21/18 10:00 AM Dan Hansen JV Sheridan
4/24/18 1:00 PM 9-10 Camel Invite 9-10 CCHS
4/26/18 3:00 PM Buffalo Twilight JV Sheridan
4/17/18 2:00 PM Gary Benson VAR Sheridan
4/27/18 4:00 PM WYO Track Classic-Kelly Walsh VAR Casper
4/28/18 9:00 AM Sturgis VAR Sturgis, SD
4/28/18 9:00 AM Kelly Walsh 9/10/JV Casper
5/4/18 12:00 PMM Camel Qualifier JV/VAR CCHS
5/11 & 5/12 Regionals VAR Cheyenne Central
5/17-5/19 State VAR Casper
Tanner Kelting

tkelting@ccsd.k12.wy.us
(307) 687-7733
Ext.

Assistant:
Trent Pikula
Tom Krogman
Steve Mischke
Terri Hinkle
Casey Sullivan

Date Time Opponent/Event Level Location
3/23/18 9:00 AM Natrona JV/VAR Casper
3/30/18 11:00 AM Basin Nation Invite VAR TBHS
6/06/18 9:30 AM Queen City VAR Spearfish, SD
6/06/18 11:00 AM Kelly Walsh JV/10/9 Casper
4/10/18 1:00 PM Camel/Bronc/Bolt Triangular JV/VAR TBD
4/14/18 9:00 AM School of Mines VAR Rapid City, SD
4/17/18 2:00 PM Gary Benson VAR Sheridan
4/21/18 10:00 AM Dan Hansen JV Sheridan
4/24/18 1:00 PM 9-10 Camel Invite 9-10 CCHS
4/26/18 3:00 PM Buffalo Twilight JV Sheridan
4/17/18 2:00 PM Gary Benson VAR Sheridan
4/27/18 4:00 PM WYO Track Classic-Kelly Walsh VAR Casper
4/28/18 9:00 AM Sturgis VAR Sturgis, SD
4/28/18 9:00 AM Kelly Walsh 9/10/JV Casper
5/4/18 12:00 PMM Camel Qualifier JV/VAR CCHS
5/11 & 5/12 Regionals VAR Cheyenne Central
5/17-5/19 State VAR Casper