Sports

Fall


Terri Hinkel

thinkel@ccsd.k12.wy.us
(307) 687-7733
Ext.

Assistant:
Dewain Meyers

Date Opponent/Event Level Location
8/13/18 1st Practice JV/V TBHS
8/24/18 Kelly Walsh Beartrap Invite JV/V Casper Mountain
8/31/18 Billings Invite JV/V Billings, MT
9/8/18 Michelle Ludwig Invite JV/V VA Hospital- Sheridan
9/14/18 John Martin Invite JV/V Fort Collins, CO
9/21/18 Glen Legler Invite JV/V Casper Golf Course
9/28/18 Wayne Chaney Invite JV/V Camplex - Gillette
10/12/18 Conference JV/V CCHS- Camplex
10/20/18 State JV/V VA Hospital -Sheridan
Paul Stevens

pstevens@ccsd.k12.wy.us
(307) 687-7733
Ext.

Assistants:
Amy Gorsuch
Jami Simons

Date Opponent/Event Level Location
8/6/18 1st Practice TBHS
8/17/18 Powell V Powell
8/17/18 Cody V Cody
8/18/18 Jackson V Jackson
8/18/18 Riverton V Riverton
8/24/18 RC Invite V Girls Only Rapid City
8/25/18 RC Invite V Girls Only Rapid City
8/25/18 Casper JV Invite JV Casper
8/28/18 Rapid City (Girls) JV/V RC Central
8/30/18 Cheyenne Central V TBHS
8/30/18 Cheyenne East V TBHS
8/31/18 Cheyenne South V TBHS
8/31/18 Larmie V TBHS
9/1/18 Sheridan JV Invite JV Sheridan
9/6/18 Kelly Walsh JV/V Casper
9/6/18 Natrona JV/V Casper
9/7/18 CCHS JV/V TBHS
9/8/18 Gillette JV Invite JV TBHS/CCHS
9/8/18 Sheridan V Sheridan
9/14-15/18 Regionals V Gillette
9/20-22/18 State V Gillette
Trent Pikula

tpikula@ccsd.k12.wy.us
(307) 687-7733
Ext.

Assistants:
Jason Gill
Erik Shepard
Jeff Hamilton
Mike Daniel
Liam Maroney
Ben Haskvitz
Eric Trauger

Date Opponent/Event Level Location
8/6/18 1st Practice TBHS
8/24/18 Cheyenne Central V Cheyenne
8/25/18 Rapid City Central FR TBHS
8/25/18 Cheyenne Central JV TBHS
8/30/18 Rapid City Stevens FR TBHS
8/31/18 Cheyenne South V Cheyenne
9/1/18 Cheyenne South JV TBHS
9/6/18 Sheridan FR Sheridan
9/7/18 Cheyenne East SO TBHS
9/8/18 Cheyenne East JV Cheyenne
9/14/18 Sheridan V Sheridan
9/15/18 NC Orange FR TBHS
9/15/18 Sheridan JV TBHS
9/20/18 Kelly Walsh FR Casper
9/21/18 Campbell County V TBHS
9/22/18 Campbell County JV CCHS
9/28/18 Natrona V Casper
9/29/18 Natrona JV TBHS
9/29/18 NC Black FR Casper
10/5/18 Rock Springs V TBHS
10/6/18 Big Horn SO/JV Big Horn
10/6/18 Larmie FR TBHS
10/11/18 Campbell County FR TBHS
10/12/18 Kelly Walsh V Casper
10/13/18 Kelly Walsh JV TBHS
10/19/18 Larmie V TBHS
10/20/18 Sheridan SO Sheridan
10/20/18 (South) Opponent FR Away
10/26/18 Playoff V TBD
11/2/18 Semi Final V TBD
11/10/18 Championship V Larmie
Jade Moser

(307) 660-2403
Ext.

Assistant:
Tiffany Small

Date Opponent/Event Time Location
8/24/18 Relays 4:00 Gillette
8/25/18 Pentathlon 9:00 Gillette
8/31/18 Laramie 4:00 Gillette
9/1/18 Kelly Walsh/Natrona 9:00 Kelly Walsh
9/7/18 Cheyenne Central Cheyenne (Central)
9/8/18 Cheyenne Invite 8:00 Cheyenne (South)
9/14/18 Sheridan 4:00 Sheridan
9/21/18 Central/East 4:00 Gillette
9/22/18 Sheridan Invite 9:00 Sheridan
9/28/18 Sheridan 5:00 Gillette
9/29/18 Kelly Walsh 10:00 Gillette
10/6/18 Campbell County 10:00 Gillette
10/12/18 Laramie Pre-Invite 3:00 Gillette
10/15/18 Gillette Invite 8:00 Gillette
10/19-20/18 Conference Cheyenne South
11/1-2/18 State Laramie
Kameron Hunter

khunter@ccsd.k12.wy.us
(307) 687-7733
Ext.

Assistant:
Josh Smith

Date Opponent/Event Level Location
8/6/18 1st Practice Bell Nob
8/9-10/18 Cody/Powell Olive Gleen Golf/Powell Golf Club
8/13-14/18 Bell Nob V Bell Nob-co-host w/CCHS
8/16/18 Sheridan Jv Kendrick Golf Course
8/17-18/18 Worland V Worland Golf Course
8/23-24/18 Sheridan V Kendrick Golf Course
8/30-31/18 Buffalo V Buffalo Golf Course
8/31/18 Wright JV Wright Golf Course
9/4/18 Sheridan JV Kendrick Golf Course
9/6-7/18 Larmie V Jacoby Golf Course
9/14-15/18 State V Cheyenne-Airport Golf Club
Wenett Martin

wmartin@ccsd.k.12.wy.us
(307) 687-7733
Ext.

Assistant:
John Bayles
Richonda Klaassen
Jen Clark
Shanele Wilson

Date Opponent/Event Level Location
8/13/18 First Practice TBHS
8/24-25/18 Cheyenne Invite JV/V Cheyenne
8/25/18 Gillette Sophomore Invite SO TBHS
8/25/18 Newcastle Invite FR Newcastle
8/30/18 KWHS/NCHS SO TBHS
8/31-9/1/18 Gillette Invite JV/V Gillette
9/1/18 Casper Invite FR Casper
9/7/18 Campbell County SO/JV/V CCHS
9/8/18 Natrona Black/Orange FR Casper
9/8/18 RC Central/Stevens JV Rapid City
9/14/18 Sheridan SO/JV/V TBHS
9/15/18 Natrona SO/JV/V Casper
9/15/18 Kelly Walsh/Sheridan FR TBHS
9/20/18 Campbell County FR CCHS
9/21/18 Cheyenne South SO/JV/V Cheyenne
9/22/18 Larmie SO/JV/V Larmie
9/22/18 Cheyenne Central/East FR TBHS
9/25/18 Sturgis SO CCHS
9/27/18 Spearfish SO TBHS
9/27/18 Sheridan FR Sheridan
9/28-29/18 Scottsbluff Invite V Scottsbluff
9/29/18 Natrona Orange/Black FR TBHS
10/2/18 RC Stevens/Central SO TBHS
10/4/18 Campbell County F/SO/JV/V TBHS
10/6/18 Border Wars V Billings
10/12/18 Cheyenne Central SO/JV/V TBHS
10/13/17 Cheyenne East SO/JV/V TBHS
10/13/18 Kelly Walsh FR Kelly Walsh
10/19/18 Natrona SO/JV/V TBHS
10/20/18 Sheridan SO/JV/V Sheridan
10/20/18 Geldien Conf Tourn FR Natrona
10/26-27/18 Regionals V TBHS
11/1-11/3/18 State V Casper

Winter


Rory Williams

rywilliams@ccsd.k12.wy.us
(307) 687-7733
Ext.

Assistants:
Mike Curry
Donavon Voight
Matt Gross
Brady Bisgaard

Date Opponent/Event Level Time Location
11/19/18 1st Practice
12/6-8/18 Gillette Tournament SO/JV/V TBA Gillette
12/8/18 Natrona County FR 10:00 TBHS
12/13/18 Buffalo FR 5:00 TBHS
12/13-15/18 Flaming Gorge Invite JV/V TBA Green River
12/18/18 Wright FR(B Only) 5:30 TBHS
12/20/18 RC Central SO 4:00 TBHS
12/20/18 St.Thomas More FR 4:00/5:30 Rapid City
12/21/18 RC Stevens SO 4:00 TBA
12/21-22/18 Powder River Conference JV TBA Sundance
12/27-29/18 Energy Classic V TBA Gillette
1/5/18 Arvada-Clearmont SO 5:30 Clearmont
1/6/18 Casper Invite F TBA Casper
1/10/19 Kelly Walsh F 4:00 TBHS
1/11/19 Lyman SO/JV/V 2:30/4:00/7:00 Lyman
1/12/19 Star Valley SO/JV/V 10:00/11:30/2:30 Star Valley
1/12/19 Sheridan FR 10:00 Sheridan
1/17/19 Campbell County FR 4:00 TBHS
1/18/19 Sheridan SO/JV/V 3:00/4:00/7:30 TBHS
1/19/19 Natrona County SO/JV/V 10:00/1:30/2:30 Natrona
1/19/19 Cheyenne invite FR TBA Cheyenne
1/22/19 Natrona FR 4:00 Casper
1/25/19 Campbell County SO/JV/V 3:00/4:30/7:30 TBHS
1/26/19 St. Thomas More FR 11:00/12:30 TBHS
1/31/19 Sheridan FR 4:00 TBHS
2/1/19 Cheyenne South JV/SO/V 3:00/4:00/7:30 TBHS
2/2/19 Laramie SO/JV/V 10:00/11:30/2:30 TBHS
2/2/19 Kelly Walsh FR 10:00 Casper
2/4/19 Wright FR(B Only) 5:30 Wright
2/7/19 Campbell County F 4:00 CCHS
2/8/19 Cheyenne Central JV/SO/V 3:00/4:00/7:30 Cheyenne Central
2/9/19 Cheyenne East SO/JV/V 9:00/10:30/1:30 Cheyenne East
2/14/19 Geldien Tournament FR TBA
2/15/19 Natrona SO/JV/V 3:00/4:30/7:30 TBHS
2/16/19 Sheridan JV/SO/V 10:00/11:30/1:00 Sheridan
2/16/19 Geldien Tournament FR TBA Casper
2/21/19 Campbell County SO/JV/V 3:00/4:00/7:30 TBHS
2/28-3/2/19 Regionals V Cheyenne East
3/7-9/19 State V Casper
Braidi Lutgen

blutgen@ccsd.k12.wy.us
(307) 687-7733
Ext.

Assistants:
Alicia Sifuentes
Jen Senef
Amy Gorsuch
Vanessa Brisson

Date Opponent/Event Level Time Location
11/19/18 1st Practice
12/6/18 Natrona FR 4:00 TBHS
12/6-8/18 Gillette Tournament SO/JV/V Gillette
12/13/18 Buffalo FR 4:00 TBHS
12/14-15/18 Lusk Jamboree SO(JV)/JV(V) TBA Lusk
12/18/18 Wright FR(B Only) 4:00 TBHS
12/18-22-18 Nike Tournament V TBA Phoenix,AZ
12/20/18 RC Central FR 4:00/5:30 TBHS
12/20/18 RC Central SO 5:30 TBHS
12/21/18 RC Stevens FR TBA TBA
12/21/18 RC Stevens SO TBA TBA
12/21-22/18 Powder River Conference JV TBA Sundance
12/27-29/18 Energy Classic V TBA TBHS
1/5/19 Sheridan Invite FR TBA Sheridan
1/10/19 Kelly Walsh FR 4:00 Kelly Walsh
1/11/19 Lyman SO/JV/V 2:30/4:00/5:30 Lyman
1/12/19 Sheridan F 10:00/11:30 Sheridan
1/18/18 Campbell County F 4:00 TBHS
1/19/18 Cheyenne East JV/SO/V 3:00/4:30/6:00 TBHS
1/20/18 Cheyenne Invite F TBA Cheyenne
1/20/18 Cheyenne Central JV/SO/V 12:00/1:30/3:00 TBHS
1/25/18 NC Orange F 4:00 TBHS
1/26/18 Larmie JV/SO/V 3:00/4:30/6:00 TBHS
1/27/18 Cheyenne South JV/SO/V 12:00/1:30/3:00 TBHS
1/30/18 Sheridan F 4:00 TBHS
2/1/18 Campbell County JV/SO/V 12:00/1:30/3:00 CCHS
2/2/18 Sheridan JV/SO/V 3:00/4:30/6:00 TBHS
2/3/18 Kelly Walsh F 10:00 Casper
2/8/18 Campbell County F 4:00/5:30 CCHS
2/9/18 Cheyenne South JV/V/SO 4:00/5:30/6:00 Cheyenne
2/10/18 Larmie JV/V/SO 10:00/11:30/1:00 Larmie
2/10/18 Spearfish Jamboree F TBA Spearfish
2/16/18 Cheyenne Central SO/JV/V 3:00/4:30/6:00 Cheyenne
2/17/18 Cheyenne East SO/JV/V 9:00/10:30/12:00 Cheyenne
2/22/18 Campbell County JV/SO/V 3:00/4:30/6:00 TBHS
2/23/18 Sheridan JV/SO/V 4:00/5:30/7:00 Sheridan
3/1-3/18 Regionals V Larmie
3/8-10/18 State V Casper
Jade Moser

(307) 660-2403
Ext.

Assistant:
Tiffany Small

Date Opponent/Event Time Location
12/7/18 Relays 4:00 Gillette
12/8/18 Pentathlon 9:00 Gillette
12/11/18 Buffalo/Sheridan 4:00 Sheridan
12/14/18 Kelly Walsh Duals TBA Kelly Walsh
12/15/18 Kelly Walsh Invite TBA Kelly Walsh
12/28/18 Laramie Pre-Invite TBA Laramie
12/29/18 Laramie Invite TBA Laramie
1/4/19 Larmie 5:00 Gillette
1/5/19 Sheridan Invite 9:00 Sheridan
1/11/19 Cheyenne East 4:00 Cheyenne East
1/12/19 Cheyenne Invite 9:00 Cheyenne(South)
1/19/19 Dual Meet Invite 9:00 Kelly Walsh
1/25/19 Gillette Pre-Invite 3:00 Gillette
1/26/19 Gillette Invite 8:00 Gillette
2/1-2/19 Conference 3:00 Larmie
2/14-15/19 State TBA Gillette
Mikah Kadera


(307) 687-7733
Ext.

Assistants:
Scot Allerdings
Nick Ryan
Tyler Cox

Date Opponent/Event Level Time Location
12/7-8/18 Rapid City Invite V TBA Rapid City
12/7-8/18 Powell Invite JV TBA Powell
12/14-15/18 Pat Weede V TBA Gillette
12/21/18 Border Wars JV/V TBA Sheridan
1/4-5/19 Shane Shatto Invite V TBA Douglas
1/5/19 Wright Duals JV 9:00 Wright
1/8/19 Campbell County JV/V 5:30/7:00 CCHS
1/10/19 Sundance/Harding Co JV2 TBA Sundance
1/11/19 Newcastle Invite JV TBA Newcastle
1/12-13/18 Cowboy Invite V Miles City
1/12/18 Newcastle Invite Newcastle
1/18/18 Buffalo JV Gillette(CCHS)
1/19-20/18 Moorcroft Invite V & JV Moorcroft
1/26-27/18 Ron Thon Invite JV/V Riverton
2/2/18 Cheyenne South JV/V Gillette(CCHS)
2/2/18 Larmie JV/V Gillette(CCHS)
2/3/18 Cheyenne Central JV/V Gillette(TBHS)
2/3/18 Cheyenne East JV/V Gillette(TBHS)
2/9/18 Sheridan JV/V Sheridan
2/16-17/18 Regionals JV/V
2/23-24/18 State V Casper
Tanner Kelting

tkelting@ccsd.k12.wy.us
(307) 687-7733
Ext.

Assistant:
Trent Pikula
Tom Krogman
Steve Mishke
Dewain Myers

Date Opponent/Event Level Location
12/31/18 First Practice
1/13/19 Spearfish or Natrona Spearfish Or Natrona
1/19/19 Gillette Invite C.C. Rec Center
1/25/19 Larmie Or Natrona Larmie Or Natrona
2/2/19 Sheridan C.C. Rec Center
2/8/19 TBHS Invite C.C. Rec Center
2/13-16/19 Simplot Games V Pocatello, ID
2/22/19 Natrona or Larmie Natrona Or Larmie
3/1-2/19 State V C.C. Rec Center

Spring


Saber Garcia

sgarcia@ccsd.k12.wy.us
(307) 687-7733
Ext.

Assistants:
Brady Bisgaard
Grant Senef
Ryan Senef

Date Opponent/Event Level Time Location
3/4/19 1st practice
3/15-16/19 Casper Jamboree V TBA Casper
3/16/19 East/West Jamboree JV TBA Sheridan
3/22/19 Cheyenne East JV/V 4:00/6:00 East
3/23/19 Cheyenne Central JV/V 10:00/12:00 Central
3/29/19 Larmie JV/V 4:00/6:00 Larmie
3/30/19 Cheyenne South JV/V 10:00/12:00 Soth
4/5/19 Sheridan JV/V TBA TBHS
4/12/19 Cheyenne Central V/JV 4:00/6:00 TBHS
4/13/19 Cheyenne East JV/V 1:00/3:00 TBHS
4/15/19 CCHS JV 5:30 Gillette
4/16/19 CCHS V 7:00 Gillette
4/26/19 Larmie JV/V 4:00/6:00 TBHS
4/27/19 Cheyenne South JV/V 1:00/3:00 TBHS
4/29/19 CCHS JV 5:00 TBHS
5/2/19 CCHS V 5:00/7:00 TBHS
5/3/19 Sheridan JV/V 4:00/6:00 Sheridan
5/9-11/19 Regionals V Larmie
5/16-18/19 State V Jackson
Alex Ayers

aayers@ccsd.k12.wy.us
(307) 687-7733
Ext.

Assistants:
Lyle Foster
Jannie Miller
Justin Roswadovski

Date Opponent/Event Level Time Location
3/15-16/19 Casper Jamboree V TBA Casper
3/16/19 East/West Jamboree JV TBA Sheridan
3/22/19 Cheyenne East V/JV 4:00/6:00 TBHS
3/29/19 Larmie JV/V 4:00/6:00 TBHS
3/30/19 Cheyenne South JV/V 1:00/3:00 TBHS
4/5/19 Sheridan JV/V 5:00/7:00 Sheridan
4/12/19 Cheyenne Central JV/V 4:00/6:00 Central
4/13/19 Cheyenne East JV/V 10:00/12:00 East
4/15/19 CCHS JV 3:30 Gillette
4/16/19 CCHS V 5:00 Gillette
4/26/19 Laramie JV/V 4:00/6:00 Larmie
4/27/19 Cheyenne South JV/V 10:00/12:00 South
4/29/19 CCHS JV 7:00 Gillette
5/2/19 CCHS V 5:00/7:00 Gillette
5/3/19 Sheridan JV/V 4:00/6:00 TBHS
5/9-11/19 Regionals V Larmie
5/16-18/19 State V Jackson
Paul Stevens

pstevens@ccsd.k12.wy.us
(307) 687-7733
Ext.

Assistants:
Amy Gorsuch Jamie Simons

Date Opponent/Event Level Time Location
4/14/19 Miles City JV/V 12:00 Gillette (Rec Center)
4/20/19 Alliance Cirls JV/V 12:00 Gillette (Rec Center)
4/26/19 CCHS JV/V 3:30 Gillette (Rec Center)
4/28/19 Sheridan JV/V 9:00 Sheridan
4/30/19 Glendive JV/V 12:00 Gillette (Rec Center)
4/14/19 Sheridan JV/V 3:30 Sheridan
Joe Moerkerke

TBHS Boys Track
(307) 687-7733
Ext.

Assistant:
Trent Pikula
Tom Krogman
Steve Mischke
Terri Hinkle
Casey Sullivan

Remind: 81010@449ddga
Date Time Opponent/Event Level Location
3/13/19 Parent Meeting Gym 2
3/23/19 9:00 AM Natrona JV/VAR Casper
3/30/19 11:00 AM Basin Nation Invite VAR TBHS
6/06/19 9:30 AM Queen City VAR Spearfish, SD
6/06/19 11:00 AM Kelly Walsh JV/10/9 Casper
4/10/19 1:00 PM Camel/Bronc/Bolt Triangular JV/VAR TBD
4/14/19 9:00 AM Billings Invitational VAR Billings
4/17/18 2:00 PM Gary Benson VAR Sheridan
4/21/19 10:00 AM Dan Hansen JV Sheridan
4/24/19 1:00 PM 9-10 Camel Invite 9-10 CCHS
4/26/19 3:00 PM Buffalo Twilight JV Sheridan
4/17/19 2:00 PM Gary Benson VAR Sheridan
4/27/19 4:00 PM WYO Track Classic-Kelly Walsh VAR Casper
4/28/19 9:00 AM Sturgis VAR Sturgis, SD
4/28/19 9:00 AM Kelly Walsh 9/10/JV Casper
5/4/19 12:00 PMM Camel Qualifier JV/VAR CCHS
5/11-5/12 Regionals VAR Cheyenne Central
5/17-5/19 State VAR Casper
Tanner Kelting

tkelting@ccsd.k12.wy.us
(307) 687-7733
Ext.

Assistant:
Trent Pikula
Tom Krogman
Steve Mischke
Terri Hinkle
Casey Sullivan

Date Time Opponent/Event Level Location
3/13/19 Parent Meeting Gym 2
3/23/19 9:00 AM Natrona JV/VAR Casper
3/30/19 11:00 AM Basin Nation Invite VAR TBHS
6/06/19 9:30 AM Queen City VAR Spearfish, SD
6/06/19 11:00 AM Kelly Walsh JV/10/9 Casper
4/10/19 1:00 PM Camel/Bronc/Bolt Triangular JV/VAR TBD
4/14/19 9:00 AM Billings Invitational VAR Billings
4/17/18 2:00 PM Gary Benson VAR Sheridan
4/21/19 10:00 AM Dan Hansen JV Sheridan
4/24/19 1:00 PM 9-10 Camel Invite 9-10 CCHS
4/26/19 3:00 PM Buffalo Twilight JV Sheridan
4/17/19 2:00 PM Gary Benson VAR Sheridan
4/27/19 4:00 PM WYO Track Classic-Kelly Walsh VAR Casper
4/28/19 9:00 AM Sturgis VAR Sturgis, SD
4/28/19 9:00 AM Kelly Walsh 9/10/JV Casper
5/4/19 12:00 PMM Camel Qualifier JV/VAR CCHS
5/11-5/12 Regionals VAR Cheyenne Central
5/17-5/19 State VAR Casper